Omada 8-Port 10/100Mbps + 3-Port Gigabit Unmanaged Desktop Switch with 8-Port PoE+ DS111P
Member優惠價:$0
🚚 配送方式:
- • 香港本地訂單:購物滿HK$2,000, 免費送貨!
- • 澳門地區訂單:順豐到付 (運費由買家承擔)
🎧 如有技術或貨存查詢
WhatsApp 查詢Omada 8-Port 10/100Mbps + 3-Port Gigabit Unmanaged Desktop Switch with 8-Port PoE+ DS111P
DS111P 技術規格
| 連接介面 | • 8× 10/100 Mbps 802.3af/at PoE+ Ports, 2× Gigabit RJ45 Ports, 1× Gigabit SFP Port• AUTO Negotiation• AUTO MDI/MDIX |
|---|---|
| 網路連接線 | • 10BASE-T: UTP category 3, 4, 5 cable (maximum 100m)• EIA/TIA-568 100Ω STP (maximum 100m)• 100BASE-TX: UTP category 5, 5e cable (maximum 100m)• EIA/TIA-568 100Ω STP (maximum 100m) |
| 風扇數量 | Fanless |
| 物理安全鎖 | Yes |
| 外接電源供應器 | External Power Adapter (Output: 53.5 VDC / 1.31 A) |
| 封包轉發速率 | 5.6544 Mpps |
| PoE連接埠(RJ45) | • Standard: 802.3 af/at compliant• PoE Ports: Ports 1–8• Power Supply: 65 W |
| MAC位址表 | 2K |
| 巨型訊框 | 16 KB |
| 交換容量 | 7.6 Gbps |
| 尺寸(長 x 寬 x 高) | 8.2 × 4.9 × 1.0 in (209 × 126 × 26 mm) |
| 最大功耗 | • 5.61 W (220 V/50 Hz. no PD connected)• 77.32 W (110 V/50 Hz. with 65 W PD connected) |
| 最大散熱量 | • 19.13 BTU/h (no PD connected)• 263.7 BTU/h (with 65 W PD connected) |
| 進階功能 | • Compatible With IEEE 802.3af/at Compliant PDs• Extend Mode: Ports 1–4/1–8**• Isolation Mode: Ports 1–8• PoE Auto Recovery: Ports 1–8• Mac Address Auto-Learning and Auto-Aging• IEEE802.3x Flow Control |
| 傳輸模式 | Store-And-Forward |
| 認證 | FCC, CE, RoHS |
| 包裝內容 | • DS111P• Power Adapter• Installation Guide• Rubber Feet |
| 環境 | • Operating Temperature: 0–40 ℃ (32–104 ℉)• Storage Temperature: -40–70 ℃ (-40–158 ℉)• Operating Humidity: 10–90% RH non-condensing• Storage Humidity: 5–90% RH non-condensing |
產品資源
| Brands | Omada |
|---|





