Ubiquiti UniFi UniFi Indoor Cable Cat6A CMP U-Cable-C6-CMR
Member優惠價:$0
🚚 配送方式:
- • 香港本地訂單:購物滿HK$2,000, 免費送貨!
- • 澳門地區訂單:順豐到付 (運費由買家承擔)
🎧 如有技術或貨存查詢
WhatsApp 查詢Ubiquiti UniFi UniFi Indoor Cable Cat6A CMP U-Cable-C6-CMR
U-Cable-C6-CMR 技術規格
總覽
| Length | 305 m (1,000 ft) |
|---|---|
| Type | Category 6 |
| Flame Rating | CMR |
| Operating Environment | Indoor |
| Box Dimensions | 476 x 306 x 419 mm (18.7 x 12 x 16.5″) |
| Box Weight | 14.6 kg (32.2 lb) |
| Jacket Color | White |
| Jacket Diameter | 5.9 ± 0.2 mm |
| Jacket Material | Flame retardant polyvinyl chloride (FRPVC) |
| Shielding Type | UTP |
| Conductor Type | Solid bare copper |
| Conductor Wire Gage | 23 AWG |
| Bend Radius | Min. 24 mm |
| Twisting | 4 Twisted pairs with color code. Pair 1: white-blue / blue Pair 2: white-orange / orange Pair 3: white-green / green Pair 4: white-brown / brown |
| Anti-Crosstalk Divider | Yes |
| Ripcord | Yes |
| Electrical Transmission | ANSI/TIA-568.2-D ISO/IEC 11801 (Edition 2.2) IEC 61156-5 (Edition 2.1) |
| Flame Test | UL 1666 (CMR) |
| Material and Construction | UL 444 CSA 22.2 NO.214 EU Directive 2011/65/EU (RoHS2) EU Directive 2006/95/EC (LVD) |
| Installation Temperature | 0 to 60°C (32 to 140°F) |
| Ambient Storage Temperature | -20 to 75°C (-4 to 167°F) |
| Ambient Operating Temperature | -20 to 60°C (-4 to 140°F) |
安裝教學
產品資源
| Brands | Ubiquiti |
|---|


