Ubiquiti UniFi UniFi WAN Switch USW-WAN
Member優惠價:$0
🚚 配送方式:
- • 香港本地訂單:購物滿HK$2,000, 免費送貨!
- • 澳門地區訂單:順豐到付 (運費由買家承擔)
🎧 如有技術或貨存查詢
WhatsApp 查詢Ubiquiti UniFi UniFi WAN Switch USW-WAN
網絡拓撲

USW-WAN 技術規格
總覽
| Dimensions | 442.4 x 120 x 43.7 mm (17.4 x 4.72 x 1.7″) |
|---|---|
| 1 GbE RJ45 | 1 (1G/100M/10M) |
| 10G SFP+ | 3 (10G/1G) |
| Redundancy | (2) AC inputs |
| Form Factor | Rack mount (1U) |
效能
| Switching Capacity | 20 Gbps |
|---|---|
| Total Non-Blocking Throughput | 10 Gbps |
| Forwarding Rate | 15 Mpps |
硬件規格
| Max. Power Consumption | 13W |
|---|---|
| Power Method | (2) Universal input, 100–240V AC, 50/60 Hz |
| Power Input Method | AC input |
| Power Supply | (2) AC/DC, internal, 36W |
| Supported Voltage Range | 100–240V AC |
| Management | Ethernet |
| Weight | Without mounting brackets: 2.2 kg (4.85 lb) With mounting brackets: 2.3 kg (5.1 lb) |
| Enclosure Material | SGCC steel |
| Mount Material | SGCC steel |
| ESD Protection | Air: ± 16kV, contact: ± 22kV |
| Ambient Operating Temperature | -5 to 40° C (23 to 104° F) |
| Ambient Operating Humidity | 10 to 90% noncondensing |
| Ethernet | Yes |
| SFP+ | Yes |
| System | Yes |
| Certifications | CE, FCC, IC, Anatel: 03715-25-08356 |
| NDAA Compliant | Yes |
軟件要求
| UniFi Network | Version 9.1.119 and later |
|---|
包裝內容

產品資源
| Brands | Ubiquiti |
|---|








