Ubiquiti UniFi Uplink Cable UACC-SFP-Wizard
Member優惠價:$0
🚚 配送方式:
- • 香港本地訂單:購物滿HK$2,000, 免費送貨!
- • 澳門地區訂單:順豐到付 (運費由買家承擔)
🎧 如有技術或貨存查詢
WhatsApp 查詢Ubiquiti UniFi Uplink Cable UACC-SFP-Wizard
UACC-SFP-Wizard 技術規格
Mechanical
| Dimensions | 90.8 x 52.1 x 20.2 mm (3.6 x 2.1 x 0.8′) |
|---|---|
| Weight | 84 g (3 oz) |
| Enclosure Material | Polycarbonate |
硬件規格
| Networking Interface | BLE |
|---|---|
| Power Method | Li-ion battery |
| Battery Life | Up to 75 minutes of continuous SFP transceiver diagnostics with laser on, or 35 minutes with QSFP transceivers |
| Power Supply | Rechargeable Li-ion battery, 3.7V DC, 300mAh |
| Supported Voltage Range | USB-C: 5V DC/0.5A |
| Max. Power Consumption | 0.6W |
| Supported Form Factor | SFP, SFP+, SFP28, QSFP+, QSFP28 |
| LCM Display | 1.9″ touchscreen |
| Buttons | (1) Power |
| Ambient Operating Temperature | 0 to 40° C (32 to 104° F) |
| Ambient Operating Humidity | 10 to 90% noncondensing |
| NDAA Compliant | Yes |
| Certifications | FCC, IC, CE |
軟件要求
| Mobile App | UniFi iOS™ version 10.29.1 and later UniFi Android™ version 10.30.2 and later |
|---|
包裝內容

產品資源
| Brands | Ubiquiti |
|---|











